![](https://kalogrezart.gr/wp-content/uploads/2023/03/tavros2.jpg)
![](https://kalogrezart.gr/wp-content/uploads/2023/03/ex1-1.jpg)
Στο προσκλητήριο της μνήμης του «παρών» φώναξαν πρόσωπα γνωστά κι αγαπημένα: ο πατέρας Αλέξανδρος, ο μαστρο-Ιάκωβος, ο κύριος Μάκης, ο κύριος Γιώργος, ο γιατρός Κυπριανός, ο ευγενής Ψυχούλης, ο κύριος Πέτρος. Ήρθαν ένας-ένας με τη σειρά, ζωντανοί όσο ποτέ, τον χαιρέτησαν κι έφυγαν.
Ο «Ταύρος του Μάντσεστερ» δεν είναι απλά ένα βιβλίο για τη διαδρομή ενός εργοστασίου ή έστω για την εξέλιξη της κλωστοϋφαντουργίας στη χώρα μας. Είναι η Ιστορία μισού και πλέον αιώνα μιας πόλης και των ανθρώπων της.
Ιδιωτική Έκδοση
Σελίδες 378
Έτος έκδοσης: 2022